Zapraszamy do skorzystania z naszej

Oferty Dietetycznej

Możesz skorzystać się w każdej chwili z proponowanych przez nas diet

DIETA WARZYWNO – OWOCOWA WG DR EWY DĄBROWSKIEJ

 

 


hdbhdbfhf      12   hbdhsjbjdj


 

 

Czym jest post? Jaka jest jego rola w życiu człowieka?

Post jest bardzo skuteczny, niestety w obecnych czasach niepopularny. Media lansują konsumpcyjny model życia, lekarze też nie zalecają postu. Powszechnie myśli się: chory człowiek, a tu jeszcze musi się wyrzec. Bo post to przede wszystkim wyrzeczenie. I pokora.

 

Jak wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?BBBB

Post ma dużą moc leczniczą. Uruchamia rezerwy organizmu i mobilizuje je do walki z chorobą, ale jest trudny. Tymczasem leczenie farmakologiczne, leki chemiczne są łatwe i proste w użyciu. Cóż z tego, że często niosą ze sobą ryzyko powikłań? Mało kto o tym myśli…
Post to wyrzeczenia, ale i świadome jedzenie, graniczenie ilości, unikanie przetworzonych pokarmów.Wszelkie nadmiernie przetworzone pokarmy wywołują choroby cywilizacyjne. Nadmiar cukru i tłuszczu w słodyczach, białej mące, mięsie doprowadził do niewrażliwości naszych komórek na insulinę, trzustka wydziela jej za dużo. A to prowadzi do takich chorób, jak: otyłość, choroba wieńcowa, nadciśnienie, cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu.

Spożywanie pokarmów wysoko przetworzonych i tłuszczy zwierzęcych prowadzi do blokady odpowiednich enzymów trawiennych i powstania miażdżycy oraz stanów zapalnych stawów. Obecnie gleba nie oddaje pełnego zestawu mikroelementów, co powołuje zubożenie owoców i warzyw w pożądane pierwiastki i minerały. Mimo wszystko to warzywa i owoce, a przede wszystkim ziarna zbóż i rośliny strączkowe są pokarmem najzdrowszym dla człowieka. Oto kilka odmian postu: zupełny (na wodzie), sokowy, warzywno- owocowy, post o chlebie i wodzi

 

Na czy222m polega post?

Zasada główna to wewnętrzne żywienie polegające na zużywaniu tkanek według hierarchii ważności. Oznacza to, że organizm najpierw wydala niepotrzebne zapasy- złogi m. in. tłuszczu, zdrowych tkanek, wskutek czego ustępują obrzęki i zmniejszają się ogniska zapalne. Mózg i serce są w tym czasie najbardziej oszczędzane. Wraz ze zużyciem starych komórek następuje regeneracja młodych, co wiąże się z odmładzaniem organizmu. Stawy są często siedliskiem złogu kwasu moczowego i zwyrodniałych tkanek, jako pierwsze ustępują ich bóle. Po diecie podnosi się odporność organizmu, ustępują stare zmiany zapalne, a choroby zwyrodnieniowe cofają się. Trzeba jednak pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do zastosowania postu i taką decyzję należy omówić i podjąć razem z lekarzem balneologiem.

Lek. med. Specjalista balneologii
i medycyny fizykalnej
    Nadia Lotocka

Tylko Wyselekcjonowane Posiłki

Wybierz to co dla Ciebie najlepsze!

DIETA WARZYWNO-OWOCOWA

Dieta warzywno owocowa jest odmianą postu, opartą na spożywaniu świeżych i gotowanych warzyw i owoców.

ZIELONE KOKTAJLE

bogactwo witamin i antyoksydantów!

WODY LECZNICZE

Poprawiają funkcjonowanie układu oddechowego oraz pokarmowego, wspomaga pracę układu krążenia oraz układu immunologicznego.

DIETA MAKROBIOTYCZNA

Odżywianie makrobiotyczne opiera się na świeżych i naturalnych białkach, tłuszczach, witaminach, minerałach, enzymach i błonniku.

DIETA BEZGLUTENOWA

Proponowana jest osobom nietolerującym bądź uczulonym na gluten.

TERAPIA TRAWĄ PRZENICZNĄ

Bomba witaminowa w płynie – wysoko odżywczy sok z młodych pędów pszenicy i owsa!

Zabierz smaki naszej kuchni do domu!

Przedstawiamy Państwu ofertę specjałów naszej kuchni. Potrawy przygotowywane są wyłącznie z naturalnych produktów, bez dodatku konserwantów i ulepszaczy smaku.

Oferujemy:

Pasztet z ciecierzycy z ziarnami wspaniale zastępuje potrawy mięsne, ponieważ jest dobrym źródłem białka. Świetnie komponuje się z ciemnym pieczywem, a także z pikantnym sosem podawany na gorąco.

Pasta hummus z ciecierzycy to bardzo popularny przysmak. Świetnie nadaje się do smarowania pieczywa.

Sos chrzanowo – czosnkowy oparty na warzywach kapustnych z dodatkiem czosnku i chrzanu. Świetnie się sprawdza jako „polewka” do gotowanych na parze warzyw.

Gołąbki warzywne – ulubiona potrawa naszych kuracjuszy! Podawane z sosem pomidorowo – paprykowym i zieleniną.

Zakwas buraczany wykonywany według naszej receptury. Pyszny i naturalny!

 

 

 

 

 

 

Polecamy zdrowe wypieki!

Zdrowe pieczywo na zakwasie, bez dodatku drożdży, białej, oczyszczonej mąki to dziś prawdziwa rzadkość. Z kolei pieczywo bezglutenowe, pakowane jest próżniowo i zawiera sporą ilość ulepszaczy i konserwantów. Co zatem zrobić w takiej sytuacji?

Mamy dwie drogi – znaleźć zaufaną piekarnię z tradycjami i upewnić się, że chlebek nie jest produktem wcześniej mrożonym, wyrabiany na naturalnym zakwasie bez dodatku drożdży lub upiec swój własny!

W naszej ofercie znajdą Państwo:

Chleb domowy  (pieczywo pszenno – żytnie z otrębami)

Chleb lniany (pieczywo bez mąki, wypiekane z ziaren lnu)

Chleb gryczano – ziemniaczany (pieczywo bezglutenowe na zakwasie)