Hydrokolonoterapia

         Nowoczesny styl życia rujnuje nasze narządy wewnętrzne. Powszechnie spotykane przekarmianie przetworzonym przemysłowo pokarmem stanowi nadmierne obciążenie dla wszystkich narządów organizmu- nie tylko dla przewodu pokarmowego, gdyż wiąże się z rozwojem toksemii jelitowej i blokadą obrony immunologicznej.

          Rola jelit w procesie detoksykacji( oczyszczania) jest najważniejsza, gdyż jelito stanowi najwznioślejszy narząd eliminacji toksyn. W przypadku przeciążenia organizmu wysoko przetworzoną żywnością, pozbawioną błonnika i substancji bioaktywnych- jelito grube zamienia się w stojąca kloakę, która przypomina wysypisko śmieci lub zapchany sedes, z którego – mimo wszystko – nadal się korzysta. Współczesny przeciętny człowiek nosi w jelitach do 5kg toksycznych nie strawionych resztek, które gromadzą się wraz ze śluzem w fałdach okrężnicy.

         Nadmierna produkcja śluzu przez gruczoły jelita grubego stanowi odpowiedź obronną dzięki czemu organizm ogranicza wchłanianie jelitowych trucizn do krwi. Wskutek częstego gromadzenia się śluzu powstaje czarna, twarda jak guma warstwa o grubości 10-13mm. Mimo wypróżnień ta gruba warstwa zalega latami, nie ulegając samoistnemu wydaleniu. Na próżno jelito podejmuje wysiłki wydalenia zaległego szlamu. Efektem są trwałe deformacje anatomiczne jelit.Jedna ze skuteczniejszych metod walki z toksemią jelitową jest zmiana nawyków żywienia, okresowe posty i oczyszczanie jelita grubego .

        Hydrokolonoterapia to aktywne płukanie jelita grubego, które nie tylko wypłukuje masy kałowe, ale także zalegające kamienie kałowe, zalegający śluz( które przypominać może odlewy jelit lub czarne cuchnące fragmenty), pasożyty jelitowe, grzyby, bakterie chorobotwórcze.

      HYDROKLONOTERAPIA W POŁĄCZENIU Z INNYMI METODAMI OCZYSZCZANIA

        Skuteczność oczyszczania jelita grubego zwiększa się przy równoczesnym prowadzeniu terapii postnej, kiedy to sam organizm, zwłaszcza zwyrodniałe nabłonki jelitowe i w czasie 36 godzin wymienia na nowe. Takie postępowanie ma ogromne znaczenie terapeutyczne. Przywrócenie „szczelności” barierom jelitowym hamuje napływ toksyn jelitowych do krwi i także przerywa oczyszczanie zastępcze przez skórę. Dzięki temu udaje się w wielu przypadkach uzyskać poprawę, a nawet wyleczenie z szeregu chorób dermatologicznych, takich jak : łuszczyca,trądzik, alergie czy grzybice.

      Również nasze doświadczenia z oczyszczania organizmu przy pomocy postu częściowego w postaci diety warzywno- owocowej w połączeniu z hydrokolonoterapią okazały się wysoce skuteczną metodą profilaktyki i leczenia szeregu chorób cywilizacyjnych, takich jak choroby reumatyczne,miażdżyca nadciśnienie, przewlekłe choroby zapalne, migreny, spadek odporności, choroby alergiczne, skórę, astma i wiele innych. Hydrokolonoterapie można stosować przy bardzo wielu schorzeniach miejscowych i ogólnoustrojowych, takich jak : zaparcia, wzdęcie brzucha, biegunki, atonia jelita grubego, stany spastyczne jelita grubego, uchyłkowatość jelita grubego, choroba Crohna,przewlekła, żylaki odbytu, choroby pasożytnicze, grzybice.

PRZECIWSKAZANIA DO HYDROKOLONOTERAPII:

 Ciężkie choroby serca, tętniaki, ostre krwotoczne zapalenia jelit, ciąża, stany po świeżych operacjach jamy brzusznej.

 TECHNIKA HYDOKOLONOTERAPII:

        W trakcie zabiegu do jelita grubego dostaje się woda w ilości do ok.40litrów, która wypływając z jelita wypłukuje masy kałowe. Jednorazowa doza wody wynosi 1litr. Płyn do jelita dostaje się pod grawitacyjnym ciśnieniem, co eliminuje możliwość uszkodzenia jelita. Temperatura wody jest zbliżona do temperatury ciała człowieka. Zabieg trwa ok 30-40minut.Pacjent cały czas znajduje się w wygodnej pozycji i nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych. Zabieg należy wykonać kilkakrotnie.

borys

                                                     dr med. Borys Boligar wykonujący zabieg hydrokolonoterapii metodą bezciśnieniową