Aktualności


Zapraszamy do polubienia naszej strony na facebooku Wczasy zdrowotne Przytkowice.


JARMARK, PO RAZ PIĄTY…

Fundacja Oaza Życzliwości już po raz piąty organizuje      

Dzień otwarty pod  hasłem ,,By zdrowie było”

Termin: 14 września 2019 r.

Mieszczący się w Przytkowicach Ośrodek Wczasów Zdrowotnych, na co dzień zajmujący się organizacją turnusów leczniczych połączonych z dietą dr med. Ewy Dąbrowskiej, serdecznie zaprasza 14 września br. na Jarmark ,,By zdrowie było”. Jest to już piąty z kolei Dzień otwarty Fundacji – poprzednie cieszyły się ogromną popularnością zarówno wśród okolicznych mieszkańców, jak i osób które były wcześniej w Przytkowicach na wczasach zdrowotnych.

Organizatorzy Jarmarku przewidują liczne atrakcje – będzie możliwość degustacji i zakupu potraw zdrowej i dietetycznej kuchni, czy też warzyw i owoców od lokalnych gospodarzy. Ponadto warsztaty prozdrowotne dla dzieci i młodzieży, spotkanie z dietetykiem, bezpłatne pomiary ciśnienia i poziomu cukru. Pewne atrakcje są również przewidziane dla najmłodszych – zabawy z animatorami oraz przejażdżki wozem zaprzęgniętym w osiołki na pewno umilą im czas spędzony w Przytkowicach.

Dla naszych kuracjuszy przewidujemy l degustacje nowych potraw, pieczywa i soku z trawy pszenicznej oraz możliwość zabrania produktów Oazowej kuchni do domu! Jest to również okazja do spotkań ze znajomymi, z którymi przebywaliście Państwo na turnusie

Rozpoczęcie Jarmarku już w sobotę 14 września o godzinie 12.00 na terenie Ośrodka Fundacji Oaza Życzliwości w Przytkowicach. Przyjdź i zadbaj o zdrowie!


REKOLEKCJE Z POSTEM DLA MŁODZIEŻY!!!

„POSZUKIWACZE PEREŁ”

Termin: 6.07. – 13.07.2019 r.

Koszt: 400 zł/os.

Więcej informacji na stronie internetowej: rekolekcjezdietą.pl


Nowości w Ośrodku!

DYNAMICZNE OKLEJANIE CIAŁA- TAPING MEDYCZNY

Metoda  w fizjoterapii stworzona jako alternatywa wspomagania terapii  przeciwbólowej, ortopedycznej, sportowej, neurologicznej, pediatrycznej oraz pooperacyjnej.

Forma oddziaływania plastrów; odbarczenie receptorów skórnych w tym wolnych zakończeń nerwowych, uniesienie fragmentów skóry znajdujących się nad przestrzenią docelową, zwiększenie przestrzeni międzykomórkowej, poprawa mikrocyrkulacji krwi i limfy w oklejanym obszarze, zmniejszenie obrzęku limfatycznego, obkurczenie blizn, odbarczenie receptorów bólowych (zmniejszenie ucisku na zakończenia nocyceptywne) .

Technika „oklejania”, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom wskazana jest leczeniu  stanów bólowych  kręgosłupa , bóle kolan , dolegliwości bólowe barku, dolegliwości ze strony ścięgna Achillesa, porażenia nerwów (np. porażenie nerwu twarzowego), leczenie stawów, (np. w ograniczeniach ruchomości stawów lub po wszczepieniu endoprotezy stawu kolanowego plastry pozwalają na prawidłowe ustawienie stawu), zapalenia pochewek ścięgnistych (np. w okolicy nadgarstka), bolesność okolic przyczepów (np. łokieć tenisisty, ostroga piętowa), stan po skręceniach i zwichnięcia stawów, obrzęki, niestabilność stawów, uszkodzenia mięśni, więzadeł, paluch koślawy (Halluxvalgus), podniesienie sprawności i wydolności a także profilaktyka kontuzji sportowych, korekcja wad postawy, blizny, wskazania do drenażu limfatycznego.


Najnowszy film z wykładem dr Ewy Dąbrowskiej!!!

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu dr Ewy Dąbrowskiej w naszym ośrodku. Film dostępny tylko w certyfikowanych ośrodkach.


Z nami pokochasz warzywa 🙂


Certyfikat dr Ewy Dąbrowskiej

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 04.08.2018r. otrzymaliśmy certyfikat na posługiwanie się znakiem towarowym dieta dr Ewy Dąbrowskiej. Pragniemy podziękować za wyróżnienie naszego Ośrodka. Dziękujemy Pani Doktor za wspaniałe spotkanie, cenne wskazówki i mnóstwo pozytywnej energii😊

Zapraszamy do polubienia naszej strony na facebooku Wczasy zdrowotne Przytkowice.

Zdjęcie użytkownika Wczasy Zdrowotne Przytkowice.

NOWOŚĆ!!!

Zapraszamy do naszego domku na inhalacje pszczelim powietrzem z ula!

Terapia polega na wdychaniu powietrza z zabezpieczonego ula, które wydostaje się małymi otworami do wnętrza pomieszczenia, gdzie przebywa człowiek. Powietrze wypełniające domek ulowy pozbawione jest bakterii, wirusów i chorobotwórczych grzybów. Profilaktykę i pobyt w takim pomieszczeniu nazywamy uloterapią.

Poprzez kontakt człowieka z taką energią, następuje wzrost sił życiowych, zmniejsza się zmęczenie. Natomiast wibracje, które powstają w ulu korzystnie oddziałują nie tylko na ogólny stan organizmu, ale również na tempo przemiany materii. Zapach świeżego miodu, propolisu, wosku, pyłku pszczelego ma dobroczynny wpływ na centralny układ nerwowy, oddechowy, sercowo-naczyniowy, całkowicie poprawia się jakość snu. Już po pierwszym seansie inhalacyjnym odczuwa się polepszenie stanu fizycznego i psychicznego oraz przypływ sił witalnych.

Wskazania do zastosowania uloterapii:
– profilaktyka chorób,
– syndrom ciągłego zmęczenia,
– bezsenność, choroby układu nerwowego (niedowład, zapalenie nerwów, stwardnienie rozsiane, porażenie mózgowe)
– choroby serca (podwyższone ciśnienie krwi)
– choroby układu oddechowego (zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa i inne)
– choroby układu moczowego (zapalenie nerek, zapalenie gruczołu krokowego)
– choroby reumatyczne.

Zabiegi dostępne w naszym Ośrodku od maja do września. serdecznie zapraszamy!


NOWOŚĆ: Kąpiel wirowa kończyn górnych i dolnych

Kąpiele wirowe stanowią formę masażu podwodnego. Zabieg wykonywany jest w specjalnych wannach, przystosowanych do kończyn górnych i dolnych. Zbiorniki te są wyposażone w urządzenia o napędzie mechanicznym, które wprawiają wodę w ruch wirowy. Kąpiel wirowa powoduje rozluźnienie tkanek, zmniejszenie napięcia mięśniowego, poprawę ukrwienia, zmniejszenie obrzęków oraz łagodzi objawy bólowe.

Wskazania:

 • choroby reumatyczne obejmujące kończyny dolne lub górne
 • stany po zakrzepach żylnych
 • wczesne okresy zwężającego zapalenia tętnic
 • choroba Raynauda
 • stany po odmrożeniach
 • stany po chirurgicznym leczeniu żylaków
 • przewlekłe stany zapalne
 • stany pourazowe
 • przewlekłe zapalenie stawów
 • zapalenia okołostawowe
 • przykurcze bliznowateCzy wiecie, że…

Nasz Ośrodek jest pierwszym i jedynym w Polsce Ośrodkiem stosującym świeży sok z trawy pszenicznej i owsianej w celach oczyszczających i leczniczych?

Wszystkie turnusy od marca  wzbogacone o sok z młodych pędów pszenicy i owsa!!!

Serdecznie zapraszamy.


TURNUSY POŁĄCZONE Z WARSZTATAMI ZDROWEGO GOTOWANIA !!!   

17.11. 2018 r. – 1.12. 2018 r.


zestawienie

Lecznicze wody mineralne ze Szczawy
Naturalne lecznicze wody pochodzące z regionu Szczawy: Dziedzilla, Hanna, Szczawa I oraz Szczawa II.  Są idealnym uzupełnieniem oferowanej przez nasz ośrodek diety warzywno- owocowej wg zaleceń dr Ewy Dąbrowskiej. Ta unikalna linia wód zawiera w swoim składzie duże ilości przyswajalnego jodu. Kuracja idealnie wspiera osłabiony organizm podczas procesów leczenia jak i profilaktyki. Więcej informacji w zakładce Diety.


Dzień otwarty w Oazie Życzliwości po raz piąty!!!

JARMARK. BY ZDROWIE BYŁO…

Serdecznie zapraszamy we wrześniu 2019 r.  na Dzień otwarty naszego ośrodka pod hasłem ,,Jarmark. By zdrowie było”. To już trzeci raz z rzędu organizujemy imprezę promującą zdrowy styl życia. Zapraszamy!

W programie przewidujemy między innymi:

 • degustacje potraw zdrowej i dietetycznej kuchni, możliwość zakupienia
 • warsztaty prozdrowotne dla dzieci i młodzieży
 • spotkanie z lekarzem – dr Nadią Lotocką
 • bezpłatne pomiary ciśnienia i poziomu cukru
 • Pokaz ćwiczeń, aerobic na świeżym powietrzu
 •  sprzedaż warzyw i owoców od lokalnych gospodarzy
 • muzyczne atrakcje i niespodzianki
 • przejażdżki wozem z osiołkami dla najmłodszych

Rozpoczęcie o godzinie 12.00. Przyjdź i zadbaj o zdrowie!